Bez kvalitnej prechodnej bundy sa páni nezaobídu

Jar a jeseň sú ročné obdobia, v ktorých sa (či už alebo ešte) z času na čas ozýva zima. Niektoré dni ešte bývajú chladné a preto je dôležité sa vhodne obliecť. No zimná bunda alebo kabát už nie sú pre tieto účely celkom vhodné. Po prvé sú príliš hrubé a neskladné a po druhé sa v nich skôr či neskôr začnete potiť. Pánske prechodné bundy od bestlook a ich široký výber sú vhodným riešením tejto situácie.

Univerzálne modely búnd lepšie zladíte so zvyškom šatníka

Zladenie prechodnej bundy so zvyškom šatníka však zvyčajne nie je až taký problém. Univerzálne strihy totiž znamenajú takmer nepreberné množstvo kombinácií, takže vám bude stačiť, keď si z našej ponuky vyberiete jeden alebo dva kúsky a tie vám dobre poslúžia celkom dlho.

Áno, ženy to možno majú inak – nie horšie alebo lepšie, ale prosto inak – páni pri obliekaní často dôraz kladú najmä na jednoduchosť a rýchlosť. To však nie je nič proti štýlu.

Potrebujete prechodnú bundu, ktorá vám sadne

Prechodná pánska bunda nie je kúskom, ktorý by mal vás nebo vaše okolie nejako zvlášť ohúriť, práve naopak. Mala by byť dostatočne pohodlná, ale aj nenápadná, aby sa dobre kombinovala s inými kúskami oblečenia. V ponuke máme hlavne univerzálne farby a farebné kombinácie, ktoré snadno zladíte s takmer akýmikoľvek nohavicami, tričkami či svetrami.

A mala by vám sadnúť priamo na telo – tak, aby ste sa v nej cítili komfortne. Koniec koncov, presne o to okrem ochrany pred chladom ide predovšetkým. No nezabudnite aj na ďalšie praktické aspekty vašej bundyvnútorné vrecko by malo byť o niečo väčšie, ako sú bežné pánske peňaženky či smartfóny, no aj vrecká na ruky by nemali byť príliš plytké.

Štýlová jar aj vďaka peknej prechodnej bunde

Aj na jar totiž môžete vyzerať štýlovo. Stačí si prechodnú bundu vybrať podľa účelu, pre ktorý ju budete využívať.

Ako už bolo povedané, sú bundy v našej ponuke zväčša univerzálne (a ladené do štýlu casual či smart casual), ale nájdete tu aj športovejšie kúsky – softshellové strihy vhodné napríklad na prechádzky jarným lesoparkom.

Ako spolu súvisia prechodná pánska bunda a lov zveri

História prechodných búnd sa začala písať oficiálne v Anglicku 60. rokov 20. storočia. A písať ju začal Steve Gulyas – plukovník britského letectva vo výslužbe, spolu so svojou ženou Ednou. 

Manželia spoločne vyvinuli tzv. husky bundu, pomenovanú po ich najmilšej rase psa. Ide o prešívanú bundu s diamantovým vzorom, ktorá je populárna dodnes, najmä vďaka kráľovnej Alžbete II. Tá ju totiž spolu so svojím dvorom často využívala na verejnosti.

Mimochodom, pôvodným účelom takej prechodnej bundy bola obľúbená kratochvíľa britskej aristokracie, teda lov zvierat.

No od tých čias sa kategória prechodných búnd stále vyvíja. „Diamantové“ husky bundy síce majú svojich priaznivcov dodnes, no vybrať si našťastie môžete aj z mnohých iných štýlov a strihov.

Okrem rôznych ďalších prešívaných modelov ponúkame aj spomínané softshellové bundy, menčestrové modely, s ktorými sa vracia štýl 80. rokov, bomber bundy, parky alebo maskáčové bundy. A záleží už na vás, či chcete verziu s kapucňou alebo bez nej.

Kombinujte chytro

Základom pri voľbe toho správneho outfitu je múdro vyberať a kombinovať. Čo však pri prechodných bundách z našej ponuky nie je až taký problém – najmä vďaka skôr univerzálnym farbám jednotlivých modelov.

V ponuke máme odtiene čiernej, hnedej, sivej alebo modrej. Ale tiež červenú a oranžovú, ktoré si môžete zvoliť buď ako doplnkové alebo aj hlavné farby prechodnej bundy.

Istotou sú potom kvalitné materiály, z ktorých sú naše bundy ušité, a ktoré vám vydržia po dlhý čas. Do svojho vlastného štýlu sa už musíte trafiť sami. No keď už sa trafíte, máte k dispozícii moderný kúsok aj niekoľko sezón. A to je veru skvelý pomer „ceny a výkonu“.

Kombinácia pánskej prechodnej bundy so sakom

Miernou nevýhodou je náročnosť kombinovania prechodnej bundy so sakom. Sako totiž pod prechodnou bundou vytvára z hornej časti vášho tela niečo ako „nafúknutý balón“. Sako našťastie väčšina mužov nenosí zas až tak často, a nie je problém v týchto prípadoch vytiahnuť zo skrine zimný kabát. Pokojne aj v marci.

Okrem toho sú možnosti kombinovania prakticky neobmedzené. Či už si pod bundu oblečiete tričko, sveter, mikinu alebo košeľu, bude to dobrá voľba.

Rovnako neurobíte chybu ani kombináciou s joggermi, rifľami či chino nohavicami.

Vytvorte si s našimi prechodnými pánskymi bundami svoj vlastný – originálny štýl.

About the Author

ipoprad