Masáž tváre

Masáž tváre vám omladí pokožku

Čo sa týka rôznych masážnych procedúr, na masáž tváre sa pomerne zabúda. Pritom má celý tento uvoľňujúci proces tak blahodárne účinky na organizmus. Je jasné, že nie vždy sú na to vhodné podmienky. Či už vám chýba čas alebo peniaze, štyrikrát do mesiaca k masérovi skrátka pravdepodobne nepôjdete.

Pre niektoré z vás je Ideálnym kompromisom naučiť sa urobiť si masáž tváre sama sebe. Je pritom vhodné sa to učiť od profesionála, ktorý vám ukáže, aké chyby sa pri samoobslužnej masáži najčastejšie robia a ako masáž vykonávať čo najefektívnejšie.

Skrášlite sa bez chirurgického zásahu

Keď sa povie masáž, mnohí z nás si stále predstavia skôr masáž chrbta alebo masáž celého tela. Masáž tváre má pritom viaceré pozitívne účinky na pokožku, ktorú týmto spôsobom viete omladiť. Vaša pleť bude po masáži pevnejšia a zároveň pružnejšia a hlavne bude pomalšie starnúť, o čo ide asi najviac.

Pre vašu pleť môže byť tiež prospešné používanie pleťovej masky, napríklad oživujúca pleťová maska s mumiom, ktorá okrem toho, že navracia pokožke mladosť a prispieva k jej napínaniu, odstraňuje tiež podráždenie pleti a zlepšuje jej vzhľad.

Ak máte tu možnosť, zájdite si predsa len k tomu masérovi. Liečivý účinok už má totiž samotný ľudský dotyk. Spomenutá „samomasáž“ je síce fajn, ale jeden faktor v rovnici vám bude stále chýbať.

Pri pravidelnom opakovaní môžete opeknieť aj bez chirurgického zásahu, ktorý ženy čoraz častejšie využívajú pre redukciu výskytu známok starnutia. Predovšetkým sa aspoň čiastočne zbavíte opuchov a kruhov pod očami, ktoré často nemusia byť známkou zlého spánku, ale môžu mať príčiny v genetike.

Okrem toho vďaka dotyku druhého človeka sa aj rýchlejšie upokojíte, zrelaxujete a zregenerujete sa. Vďaka tomu zo seba môžete aj striasť stres z celého dňa. Ak nemáte po ruke maséra, naučte masírovať svojho partnera.

Telo a duša ako spojené nádoby

Pri masáži ďalej dochádza k detoxikácii pleti, čo je samo o sebe pozitívne. Ale zabudnúť netreba ani na odstránenie rôznych nedokonalostí, čo s detoxikáciou úzko súvisí.

Rôzne čierne bodky, pigmentové škvrny či jazvičky po akné a vyrážkach už môžu byť minulosťou. Vaša pokožka tak s minimálnym úsilím môže pôsobiť mladším a jasnejším dojmom.

So spomínaným stresom súvisí aj fakt, že masáž tváre dokáže pomôcť aj pri migrénach a bolestiach hlavy. V priebehu masáže sa totiž uvoľňujú hormóny vrátane sérotonínu, označovaného ako hormón šťastia.

A ak je u vás pôvod bolestí hlavy psychosomatický, je masáž priam ideálnym liekom. Telesná a psychická časť človeka sú spojené nádoby, a ak sa zbavíte stresu a uvoľníte sa, môžete na seba aj svoje okolí pôsobiť mladistvejšie aj po fyzické stránke.

Kolagén nemusíte dopĺňať zvonka

Ak masáž skombinujete so zdravým životným štýlom, môže to viesť k lepšej prirodzenej tvorbe kolagénu tzv. zvnútra. Čo znamená, že môžete vynechať konzumáciu kolagénu v prášku, prijímaný zvonka ako doplnok stravy.

Ak ste už niekedy kolagén v prášku alebo ako súčasť pleťových krémov používala, potom už asi viete, na čo je taký kolagén dobrý.

Kolagén zbavuje pleť nedokonalostí a redukuje vrásky. To už samozrejme hovoria viacmenej každej reklame na kozmetiku. Áno, majú pravdu, ale len kozmetika (alebo spomenutý prášok) vás nespasí.

V kombinácii s masážou tváre by ste mali tiež dbať na svoj jedálniček. Ten by mal byť čo najpestrejší a zahŕňať aj zdroje vitamínu D a omega 3 mastných kyselín. Práve vďaka tým bude vaše telo kolagén produkovať prirodzene.

Masáž čistí pleť do hĺbky

Pri pravidelnej masáži tváre dochádza k detoxikácii pokožky aj preto, že procesy masáže napomáhajú čistiť pleť do hĺbky. Špecifickými pohybmi a tlakom sa pri masáži aktivujú kožné bunky, otvoria sa póry a nečistoty „odplynú“ preč.

Zbavíte sa tak aj nevzhľadných čiernych bodiek a pigmentových škvŕn, ktoré sú často spôsobené baktériami. Ako bonus získate prirodzenú hydratáciu pokožky, čo tiež odďaľuje starnutie.

Viac informácii o zdravom životnom štýle, Magazín zdravia s množstvom článkov, odporúčania, prírodné doplnky výživy, odborné poradenstvo a pomoc pri zlepšovaní kvality vášho života nájdete na stránke epam.sk. Tradičná tibetská medicína, ktorej odkaz tento web prináša aj vám, sa snaží nájsť prvotné príčiny ochorení, posilniť a naštartovať uzdravujúce schopnosti organizmu a riešenie ochorení z hľadiska celostnej medicíny.

About the Author

ipoprad