Romantická svadba na zámku

Rozprávková svadba na zámku

Každý z nás sa v ideálnom prípade žení či vydáva iba raz v živote, a preto by sme ten „svoj deň“ chceli mať čo najkrajší a najromantickejší.

Predovšetkým ženy snívajú o romantickej svadbe – v prostredí, ktoré by vhodným spôsobom doplnilo ich krásne šaty, ale rovnako aj muži túžia po nezabudnuteľnom sobášnom dni, na ktorý by so svojou nastávajúcou mohli ešte mnoho rokov spomínať.

Pravda, taká rozprávková svadba na zámku má svoje čaro, hoci to nie je najlacnejšia záležitosť. Ak by ste sa však, aj napriek pomerne vysokým nákladom, predsa len rozhodli do toho ísť, majú slovenské kaštiele rozhodne čo ponúknuť.

Romantická svadba na zámku
Romantická svadba na zámku

V celej zemi môžeme nájsť veľa romantických, pôvodne šľachtických sídiel, ktoré svojou krásou učarujú snáď každému a pre účely snúbencov sú ako stvorené. Ich majitelia – či už štátna správa, súkromné podniky alebo jednotlivci – si potenciál svojej nezvyčajnej nehnuteľnosti dobre uvedomujú, a tak ich jednorazový prenájom nebýva žiaden problém.

Romantická svadba na zámku
Romantická svadba na zámku

Ak hovoríme o príjemnej a bezproblémovej vzdialenosti od Bratislavy, potom je asi najznámejším rozprávkovým priestorom ako stvoreným pre konanie svadieb kaštieľ v Tomášove, ktorý rady využívajú domáce celebrity a ktorý podľa informácií na svojich webových stránkach dokonca priamo sprostredkúva manažment celého sobáša – svadbu na kľúč, a to vrátane doplnkových služieb ako grafické spracovanietlač svadobného oznámenia cez kompletnú výzdobu a catering až po ubytovanie a svadobnej noci.

Aktuálna ponuka zahŕňa tiež organizáciu svadby v zime. Taká svadba v zime je rozhodne originálne riešenie, ktoré naviac môže ušetriť veľa starostí, pretože mimo hlavnú sezónu jednoduchšie vybavíte pôžičku šiat či limuzíny, fotografa a iné nevyhnutnosti.

Rozprávkových kaštieľov je však po celom Slovensku viacej, ako sme už naznačili. Ak ideme ďalej od hlavného mesta, môžeme sa zastaviť v Beladiciach, ktoré tiež ponúkajú priamo svadobné priestory, a ešte ďalej smerom na východ nás svojou krásou očarí kaštieľ Andrássyovcov v Betliari, ktorý sa preslávil (ak sa to o tak už dávno slávnej stavbe dá povedať) v seriáli 1890.

Väčšiu romantiku ako svadba na zámku by ste ťažko hľadali, aj keď tomuto nádhernému šľachtickému sídlu v slovenskom kontexte zdatne sekundujú aj miesta ako kaštieľ Mojmírovce, Mošovce, Oponice či Klobušice.

Ak už sa rozhodnete svoju svadbu pojať akokoľvek, tématicky sa pri svadbe v kaštieli prikloníte skôr k historickej či luxusnej forme. Aj s tým musíte počítať pri tvorbe rozpočtu, ktorý sa neraz vyšplhá aj na desiatky tisíc eur. A ďalej už je to samozrejme o kompromisoch.

Ako snúbenci sa môžete rozhodnúť, že váš svadobný deň bude len a len o vás, takže ho oslávite s pár priateľmi u dobrého obeda a sami si v prostredí kaštieľa v súkromí užijete wellness, večeru pri sviečkach a samozrejme aj svadobnú noc.

V takom prípade vám budú stačiť aj nižšie tisícky eur a aj napriek tomu – alebo možno práve preto – bude váš Deň s veľkým D nezabudnuteľný.

About the Author

ipoprad