Starostlivosť o pleť: 6 tipov na zdravú pokožku

Dobrá starostlivosť o pleť, pravidelné ošetrovanie krémom a dôkladné čistenie pomôže udržiavať vašu pleť zdravú a žiarivú. Udržiavanie pleti v dobrej kondícii si vyžaduje každodenné čistenie a hydratáciu. Áno, súhlasíme – starostlivosť o pleť je založená na vytrvalosti, používaní vhodnej kozmetiky a jej správnej aplikácii.

Chápeme, že nemáte čas a možno niekedy ani chuť na intenzívnu starostlivosť o pleť. To však neznamená, že svoju pleť s produktmi Herbalife SKIN nemôžete rozmaznávať a riadiť sa našimi odporúčaniami.

Pravidelná starostlivosť o pleť a zdravý životný štýl môžu pomôcť oddialiť prirodzené starnutie a zabrániť rôznym problémom s pokožkou.

Tri aspekty starostlivosti o pokožku tváre

V starostlivosti o pokožku tváre sú minimálne tri dôležité aspekty. Tým prvým je spomínaná pravidelnosť.

Druhým je vedieť, aký typ pleti máte – od toho totiž závisí, ktorý typ produktu je pre váš typ pleti najvhodnejší. Môžete sa pokúsiť sami určiť, aký typ pleti máte alebo môžete zájsť za odborníkom, ktorý vám s tým pomôže.

typy pleti
Typy pleti

No a tretím aspektom, je poznať postup procedúry starostlivosti o pleť, ktorý by ste mali denne praktizovať. Opäť sa neváhajte obrátiť na kozmetičku, ktorá vám vysvetlí, ako sa správne starať o tvár.

Koľkokrát si musíte cez deň umyť tvár čistiacim prípravkom?

U žien aj u mužov sa odporúča pleť čistiť minimálne dvakrát denne. Cez deň – pretože odpadové látky a toxíny, ktoré sa v noci v tele nahromadili, vylučujeme cez póry, a tiež večer. A to aj v prípade, že nenosíte make-up.

Niektorí odborníci na starostlivosť o pleť dokonca odporúčajú, najmä večer, vykonať čistenie dvakrát za sebou.

Musíte aplikovať hydratačný krém ráno aj večer?

Áno, pretože je nevyhnutné pokožku hydratovať, najmä zrelú alebo suchú pokožku. Z tohto dôvodu je vhodné aplikovať kvalitný hydratačný krém minimálne dvakrát denne.

Osvojte si procedúry starostlivosti o pleť

Starostlivosť o pleť prispôsobenú vášmu typu pleti je dobré konzultovať s vašou kozmetičkou, ktorá vám určite rada poradí, aké procedúry by ste mali absolvovať denne. Každodenná starostlivosť o pleť by mala pozostávať z čistenia, tonizácie, ošetrovania a ochrany.

spokojná žena s krémom na tvári

Takže ako znie naše odporúčanie pre žiarivo krásnu pleť? Začnite čím skôr s praktizovaním týchto šiestich rozumných tipov.

Hydratujte dva krát

Dvakrát denne je minimálna frekvencia hydratovania pleti. Odporúčaná početnosť hydratačných procedúr závisí od typu vašej pokožky, tvrdosti vody, teploty, vlhkosti, pôsobenia vetra, chladu a ďalších faktorov prostredia.

Chráňte sa pred slnkom

Jedným z najdôležitejších spôsobov starostlivosti o pokožku je jej ochrana pred slnečným žiarením. Celoživotné vystavenie slnku môže viesť k vráskam, stareckým škvrnám a iným kožným problémom, ako aj k zvýšenému riziku vzniku rakoviny kože.

Komplexná ochrana pred slnkom:

  • používajte krém na opaľovanie – používajte širokospektrálny krém na opaľovanie, ktorý má slnečný ochranný faktor najmenej 15. Majte po ruke vždy dostatok krému na opaľovanie a nanášajte ho každé dve hodiny, alebo častejšie, ak plávate alebo sa potíte,
  • nájdite si miesto v tieni – vyhýbajte sa slnku medzi 11 a 16 hodinou, kedy sú slnečné lúče najintenzívnejšie,
  • noste ochranný odev – chráňte svoju pokožku odevom s dlhými rukávmi, dlhými nohavicami a širokým klobúkom. Zvážte tiež prostriedky na pranie, ktorých použitie môže zabezpečiť oblečeniu ďalšiu vrstvu ochrany proti UV žiareniu, alebo vhodné doplnky chrániace pred slnečným žiarením, ktoré sú špeciálne určené na ochranu pred UV žiarením.

Zvládajte svoj stres

Nekontrolovaný stres môže spôsobiť, že vaša pokožka bude citlivejšia a to môže viesť aj k akné a ďalším kožným problémom. Praktizujte fungujúce metódy na zvládanie stresu na podporu zdravia pokožky a dobrej nálady.

Doprajte si dostatok spánku, stanovte si rozumné limity, skráťte si zoznam úloh a nájdite si čas na veci, ktoré vás bavia. Výsledky môžu byť lepšie, ako sami čakáte.

Nefajčite

Fajčenie spôsobuje starnutie pokožky a prispieva k tvorbe vrások – hlavne v okolí úst. Fajčenie zužuje malé cievy v najvrchnejších vrstvách kože, znižuje prietok krvi a spôsobuje, že pokožka vyzerá bledšia.

To má za následok, že pokožke chýba kyslík a živiny, ktoré sú dôležité pre dobré zdravie pokožky.

Fajčenie tiež poškodzuje kolagén a elastín – proteíny, ktoré dodávajú pokožke pevnosť a pružnosť. K tvorbe vrások na tvári výrazne prispievajú typické opakované výrazy tváre, ktoré robíte pri fajčení – napríklad špúlenie pier pri potiahnutí a výdychu dymu.

Fajčenie navyše zvyšuje riziko karcinómu kožných buniek. Ak fajčíte, najlepší spôsob, ako chrániť svoju pokožku, je zbaviť sa tohto zlozvyku. Vyhľadajte spôsob ako prestať fajčiť, alebo sa obráťte na svojho lekára o rady, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť.

Dodržiavajte pravidlá zdravej výživy

Zdravá strava vám môže výrazne pomôcť vyzerať a cítiť sa lepšie. Jedzte veľa ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov a bielkovín.

Vzťah medzi stravou a akné nie je úplne jasný. Podľa niektorých výskumov však môže strava s vysokým obsahom rybieho oleja alebo rybieho tuku a s nízkym obsahom nezdravých tukov a spracovaných alebo rafinovaných sacharidov podporiť mladšie vyzerajúcu pokožku.

Pitie dostatočného množstva vody tiež pomáha udržiavať pokožku hydratovanú.

S pokožkou zaobchádzajte jemne

Každodenné čistenie a časté holenie môžu vašej pokožke ublížiť. Obmedzte tiež dĺžku kúpania – horúca voda a dlhé sprchovanie alebo kúpanie odstraňujú z pokožky prirodzený lipidický film. Obmedzte dĺžku kúpania vo vani alebo sprchovania a namiesto horúcej používajte vlažnú alebo studenú vodu.

Vyhýbajte sa silným mydlám. Silné mydlá a čistiace prostriedky z vašej pokožky tiež odstrániť prírodnú lipidickú vrstvu. Namiesto toho použite šetrné čistiace prostriedky.

Holte sa opatrne. Na ochranu a lubrikáciu pokožky pred holením naneste krém. Na lepšie oholenie použite čistý a ostrý holiaci strojček. Holte sa v smere rastu chlpov, nie proti srsti.

Po umytí alebo kúpaní pokožku jemne osušte prikladaním uterákom tak, aby na pokožke zostala vlhkosť.

Zvlhčite suchú pokožku. Ak máte suchú pokožku, použite hydratačný krém vhodný pre váš typ pleti. Pre každodennú starostlivosť hlavne v letných mesiacoch používajte hydratačný krém s ochranným faktor proti UV žiareniu.

Pokiaľ chcete ďalšie skvelé tipy v oblasti zdravého životného štýlu a starostlivosti o pleť, navštívte web herbastore.

About the Author

ipoprad